HSL:n TOIMIKUNNAT

TIEDOTUSTOIMIKUNTA
toimittaa "Lapinkävijä" - jäsenlehtemme sekä hoitaa Internet-kotisivujen päivitystä

Raimo Kumpu, päätoimittaja, taitto
Näyttelijäntie 4 A 21
00400 Helsinki
044 996 7100
raimokumpu@gmail.com                                         
 

MUUT JÄSENET
Sakari Palo, HSL-kotisivujen päivitys
Reijo Blomberg, Stella W. Helne, Raija Hentman, Hannu Siitari, Soile Taskinen


OHJELMATOIMIKUNTA
ideoi ja suunnittelee mm kerhoillat, yleisötilaisuudet, ilta- ja päivätapahtumat sekä tutustumiskäynnit ja vastaa niiden sujumisesta

Ritva Puranen, vetäjä
Savelantie 3 I 70
00720 Helsinki
040 840 0757

MUUT JÄSENET
Annu Koistinen, Eija Lempinen, Marja Luhtala, Heli Rekiranta, Taina Ronkainen, Taina Tervahartiala

Ohjelmatoimikunnan kuvaus

TALKOOTOIMIKUNTA
hoitaa talkoiden ideoinnit, järjestelyt sekä pitää yhteyksiä eri ulkoilujärjestöihin. Vastaa talkoiden toteutuksesta paikan päällä. Huolehtii Karjakaivon puuhuollon ja muun kunnostuksen

Markku Jakonen, talkoopäällikkö
Vanha Myllytie 243
03220 Tervalampi
0400 704 852
markku.jakonen@kolumbus.fi
 

MUUT JÄSENET
Mikko Kanerva, Eija Lempinen, Auli Martin, Heino Paukkeri, Kaisa Peuramäki, Heli Rekiranta, Juha Saarnio, Jukka Severinkangas, Hannu Siitari, Harry Smeds

Talkootoimikunnan kuvaus

ULKOILUTOIMIKUNTA
järjestää mm pitkät vaellukset, viikonloppuvaellukset ja iltaretket sekä ulkoilutapahtumat

Juha Karsikas, vetäjä
Karistimentie 2 G 179
00920 Helsinki
040 548 1250
juha.karsikas@icloud.com

MUUT JÄSENET
Sari Haarala, Pentti Luhtala, Jorma Nurmi, Taina Ronkainen, Hannu Siitari ja Harry Smeds

Ulkoilutoimikunnan kuvaus

KOULUTUSTOIMIKUNTA
järjestää harrastukseen liittyvää koulutusta

Aira Häkkinen
Merenkulkijankatu 7 B 18
02320 Espoo
0400 594 766
aira.hakkinen@gmail.com
 

MUUT JÄSENET
Maria Fonsell, Risto Heinänen, Raija Hentman, Tuija Hirvonen, Erkki Holopainen, Joanna Kurki

Koulutustoimikunnan kuvaus

Jäsensihteeri
Saara Kostama
Penttiläntie 1 H 56
00740 Helsinki
040 840 0946
saara.kostama@gmail.com

Taloudenhoitaja
Hellin Saarelainen
Siriuksenkuja 28 A 2

01450 Vantaa
041 516 4331  klo. 17 - 20
hellin.saarelainen@tilikirjaamo.fi

Kirjanpitäjä
Outi Posti
Lehtopöllönkuja 3
49220 Siltakylä

0400 807 778
outi.m.posti@gmail.com

Jäsenrekisterin hoitaja
Sakari Palo
Havukoskenkatu 10 C 36
01360 Vantaa
040 530 9578
sakari.palo@welho.com
Varahenkilöt: Hannu Siitari ja Kauko Hämäläinen

Yhdistyksen emäntä
Ritva Puranen
Savelantie 3 I 70
00720 Helsinki
040 840 0757

Karjakaivon isännät

Kari Rautio, Riistatie 3 K, 02940 Espoo
0400 443 507, kari@rautio.org

Ari Saarinen, Vantaanrinne 5 N, 01730 Vantaa
0400 620 595, arijussi54@luukku.com
 

Kukasjärven isännät

Markus Pyhälä, Suokatu 16 C 31, 05800 Hyvinkää
040 419 0967, markus.pyhala@gmail.com

Uljas Pernu, Muottikuja 5 B 38, 00380 Helsinki
040 592 7278, uljas.pernu@elisanet.fi