VIIKONLOPPUVAELLUKSET JA -TAPAHTUMAT

Viikonloppuvaelluksille lähdemme yleensä perjantai-iltana ja palaamme sunnuntai-iltana.
Kuljetus on linja-autolla, sekä omilla autoilla. Omat majoitteet ja eväät. Viikonloppuvaellukset ovat suuntautuneet Etelä- ja Keski-Suomeen.
esimerkkejä toteutetuista vaelluksista ja tapahtumista

 

Teltan pystytys myrskyssä 2.10.2016
Örön saaristoretki 19.-21.8.2016
Patikointia Nuuksiossa 20.-22.5.2016
Telttailua talvella 27.28.2.2016
Patikointia Kytäjä-Usmin alueella 26.-27.9.2015
Patikointia Seitsemisen kansallispuistossa 22.-24.5.2015
Viikonloppuvaellus Teijon retkeilyalueelle 26.-28.9.2014
Viikonloppuvaellus Seitsemisen kansallispuistoon 23.-25.5.2014
Viikonloppuvaellus Nuuksioon 28.-29.9.2013
Patikointia Liesjärvellä 17.-19.5.2013
Kevätretki Torronsuolle 26.-27.4.2013
Viikonloppuvaellus Sipoonkorvessa 28.-30.9.2012
Viikonloppuvaellus Nuuksioon 26.-27.5.2012
Viikonloppuvaellus Helvetinjärven kansallispuistossa 30.9.-2.10.2011
Saaristoretki Utön majakkasaarelle 5.-7.8.2011
Matka Viron Saarenmaalle 25.-29.7.2011
Heinätalkoot Kukasjärvellä 23.-30.7.2011
Kukasjärven kevät 29.5.-4.6.2011
Pikkujouluretki Ilajan kämpälle Ilomantsiin 3.-6.12.2010
Merellinen viikonloppu Mustaviirin saarella 7.-8.8.2010
Retki Viron Narvaan ja Peipsijärvelle 14.-18.6.2010
Retkeilyviikonloppu Tammelassa 21.-23.5.2010
Viikonloppuvaellus Ulko-Tammioon 26.-27.9.2009
Vesistön ylitysharjoitus tilapäisvälinein 6.6.2009
Retkeilytaitojen viikonloppu 24.-26.4.2009
Viikonloppuvaellus Pukalassa 15.-17.5.2009
Pikkujoulu 22.11.2008
Viikonloppuvaellus Laipanmaalle 26.-28.9.2008
Perheviikko Kukaksella 7.-14.6.2008
Viikonloppuvaellus Teijoon 16.-18.5.2008
Sieni-ja marjaviikonloppu Nuuksiossa 29.-30.9.2007
Viikonloppuvaellus Kytäjälle 5.-7.9.2007
Viikonloppuvaellus Kurjenrahkan kansallispuistoon 25.-27.5.2007
Talviretkeilypäivät Karjalohjalla 17.-18.3.2007
Kaamosviikonloppu Suomenlahden rannikolla 26.-28.10.2006
Viikonloppuvaellus Liesjärvellä 29.9.-1.10.2006
Vaellus Sipoonkorpeen 18.-20.8.2006
Pidennetty viikonloppu Lahemaan kansallispuistossa 4.-6.8.2006
Viikonloppuvaellus Virolahdella 19.-21.5.2006
Talviretkeilytapahtuma Evolla 3.-5.3.2006
Viikoloppuvaellus Heinolan juustopolulla 30.9. - 2.10.2005
Merellinen viikonloppu Ulko-Tammiossa 20.- 21.8.2005
Kirkkovenesoutu Kymijoella 5. - 7.8.2005
Viikonloppuvaellus Arpaisten reitillä Soinissa 20. - 22.5.2005
Pikkujouluretki Hangasjärven kämpälle 3. - 6.12.2004
Viikonloppuvaellus Evon retkeilyalueella 1. - 3.10.2004
Viikonloppuvaellus ja risteily Päijänteen kansallispuistossa 14. - 15.8.2004
Kulttuuripainotteinen kirkkovenesoutu 18. - 20.6.2004
Viikonloppuvaellus Kurussa 14. - 16.5.2004
Viikonloppuvaellus Kullaan Joutsijärvellä 26. - 28.9.2003
Merellinen viikonloppu Kotka-Haapasaari-Kaunissaari 23. - 24.8.2003
Kirkkovenesoutu Puulavedellä 15. - 17.8.2003
Viikonloppuvaellus Repoveden kansallispuistossa 23. - 25.5.2003
Vaellus Luukkaa-Salmi 2.- 3.5.2003
Joulujuhlaretki Ilomantsin Ilajaan 5.- 8.12.2002

talr_72.jpg (30677 bytes)

Laavuvaellus Nuuksiossa
Viikonloppu Linnansaaren kansallispuistossa
Viikonloppuvaellus Jaalassa
Viikonvaihde Saaristomeren kansallispuistossa
Hiihtoviikonloppu Valkealassa
Kevätvaellus ja linturetki Siikanevalle
Laavuvaellukset eri kohteisiin esim. Saimaan saaristoon
Viikonloppuvaellus Kullaan Joutsijärvelle
Kaamosviikonloppu Isojärven kansallispuistossa
Pikkujoulu Seitsemisessä
Viikonloppuvaellus Teijoon
Norppasoutu sinisellä Saimaalla
Viikonloppuvaellus Rontonhorhaan ja Haukkajärvelle
Viikonloppu Ulko-Tammioon
 

Kes_72.jpg (34938 bytes)

Viikonloppuvaellus Valkealaan
Viikonloppuvaellus Helvetinjärven kansallispuistoon
Lapinkävijöiden 25-vuotisjuhlaviikonloppu